19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Чи повинен підприємець, що застосовує онлайн-касу, вести касову книгу і заповнювати журнал касира-операціоніста - Audit-it.ru

  1. Про касовій книзі
  2. Про журнал касира-операціоніста

Автор: Лінейкіна С. М., експерт інформаційно-довідкової системи « Аюдара Інфо »

Індивідуальний підприємець - власник бару - змушений з 31 березня 2017 року застосовувати онлайн-касу через реалізації при наданні послуг громадського харчування пива. Чи повинен ВП у зв'язку з цим вести касову книгу, а також заповнювати журнал касира-операціоніста ?

Про касовій книзі

Індивідуальний підприємець, в тому числі займається роздрібним продажем пива при наданні послуг громадського харчування, може не вести касову книгу і документи, на підставі яких і робляться записи в цій книзі. (Записи в касовій книзі (ф. 0310004) здійснюються касиром за кожним прибутковим касовим ордером (ф. 0310001), видатковим касовим ордером (ф. 0310002), оформленим відповідно на отримані, видані готівкові гроші (повне оприбуткування в касу готівки).) такий висновок випливає з п. 4.1, 4.6 Вказівки ЦБ РФ від 11.03.2014 № 3210-У.

На підставі цього ФНС в п. 2 Листа від 09.07.2014 № ОД-4-2 / ​​13338 вказала: індивідуальні підприємці, які є платниками ЕНВД для окремих видів діяльності, IP, які застосовують ПСНО, УСНО, і підприємці, які є платниками ЕСХН, має право не оформляти касові документи, а також не вести касову книгу. Додамо: те ж саме стосується ІП - платників ПДФО, так як вони в силу п. 2 ст. 54 НК РФ обчислюють податкову базу за підсумками кожного податкового періоду на основі даних обліку доходів і витрат і господарських операцій відповідно до Порядку обліку доходів і витрат і господарських операцій для індивідуальних підприємців, затв. Наказом Мінфіну РФ № 86н, МНС РФ № БГ-3-04 / 430 від 13.08.2002.

До відома: звільнення від ведення касової книги не поширюється на ІП, що є платіжним субагентом (Постанова АС ВСО від 02.03.2017 № Ф02-234 / 2017 у справі № А78-6075 / 2016).

Про журнал касира-операціоніста

Про те, що підприємства та ВП, які здійснюють розрахунки з покупцями з використанням ККТ, повинні вести для обліку котра надходить виручки книгу касира-операціоніста, сказано в п. 6 Методичних рекомендацій щодо використання даних обліку виручки, отриманих із застосуванням контрольно-касових машин (затв. Госналогслужбой РФ № ВЗ-6-13 / 272, ЦБ РФ № 51 від 18.08.1993, доведені Листом ЦБ РФ від 18.08.1993 № 51).

Читайте також

У методичних рекомендаціях зафіксовані наступні моменти щодо порядку заповнення та оформлення книги касира-операціоніста.

У Типових правилах експлуатації контрольно-касових машин при здійсненні грошових розрахунків з населенням також сказано, що книга касира-операціоніста повинна бути скріплена підписом податкового інспектора. (Дані правила не скасовані, тому продовжують застосовуватися в частині, що не суперечить Федеральному закону № 54-ФЗ і прийнятими відповідно до них нормативно-правових актів, - Лист ФНС РФ від 23.06.2014 № ОД-4-2 / ​​11941.) Наявність обов'язки у фахівця територіального податкового органу, відповідального за надання адміністративної послуги з реєстрації ККТ, за запевненням представленого заявником журналу касира-операціоніста зафіксовано в п. 72 Адміністративного регламенту, затвердженого Наказом Мінфіну РФ від 29.06.2012 № 94н. ФНС в Листі від 12.04.2006 № 06-9-10 / 126 @ до цього додала наступне.

При закінченні журналу касира-операціоніста організація заводить новий журнал, який за поданням організації податковий інспектор повинен скріпити своїм підписом.

На підставі викладеного вимоги ТОВ про продовження журналу касира-операціоніста (про завірення підписом податкового інспектора нового журналу касира-операціоніста замість закінчився) на раніше зареєстровану в податкових органах ККТ правомірні.

В альбомі, в якому наведені уніфіковані форми первинної облікової документації з обліку грошових розрахунків з населенням при здійсненні торгових операцій із застосуванням ККТ, затверджені Постановою Держкомстату РФ від 25.12.1998 № 132, представлена ​​форма журналу касира-операціоніста (№ КМ-4). При бажанні можна використовувати цю форму або розробити свою форму журналу (Лист Мінфіну РФ від 25.01.2017 № 03-01-15 / 3482).

Інформація для ІП - платників ПДФО: за загальним правилом ІП повинні заповнювати книгу обліку доходів і витрат і господарських операцій індивідуального підприємця безпосередньо в момент здійснення операції. Однак ІП, що здійснюють реалізацію товарів (робіт, послуг) із застосуванням ККТ і провідним книгу обліку касира-операціоніста, дозволено заповнювати книгу обліку після закінчення робочого дня (див. Загальні вимоги до порядку заповнення книги обліку).

У той же час звернемо увагу на наступну новина, яка опублікована 07.10.2016 на офіційному сайті ФНС по Амурській області.

Управління ФНС Росії по Амурській області повідомляє, що відповідно до роз'яснень Мінфіну Росії організації та індивідуальні підприємці, що перейшли на новий порядок застосування контрольно-касової техніки, передбачений Федеральним законом № 54-ФЗ (в редакції Федерального закону від 03.07.2016 № 290-ФЗ), можуть не застосовувати форми первинної облікової документації з обліку грошових коштів з населенням при здійсненні торгових операцій, затверджені Постановою Держкомстату РФ від 25.12.1998 № 132.

Нагадуємо, що до зазначених форм первинної облікової документації відносяться, зокрема, журнал касира-операціоніста, довідка-звіт касира-операціоніста, відомості про показання лічильників контрольно-касових машин і виручці організації, журнал обліку викликів технічних фахівців і реєстрації виконаних робіт, акт про перевірку готівкових грошових коштів каси та ін.

Викладене знайшло підтвердження в Листі Мінфіну РФ від 12.05.2017 № 03-01-15 / 28914 : Заповнення форми КМ-4, затвердженою Постановою Держкомстату РФ № 132, не потрібно. Висновок заснований на тому, що зазначена постанова не підлягає обов'язковому застосуванню в силу того, що він не є нормативно-правовим актом, прийнятим відповідно до Федерального закону № 54-ФЗ, і, відповідно, не відноситься до законодавства РФ про застосування ККТ.

* * *

На сьогоднішній день індивідуальний підприємець однозначно може не вести касову книгу і документи, на підставі яких робляться записи в цій книзі (тобто прибуткові та видаткові касові ордери). Що стосується журналу касира-операціоніста, поки нормативні правові акти містять вимогу про необхідність його заповнення, при цьому журнал повинен бути скріплений підписом уповноваженого фахівця територіального податкового органу. У перспективі велика ймовірність того, що обов'язок ведення даного журналу в разі застосування ККТ, що забезпечує передачу фіскальних даних до податкового органу, буде скасовано офіційно.

Поки ж за відсутність журналу касира-операціоніста зберігається ймовірність залучення до податкової відповідальності за ст. 120 НК РФ. Даною статтею встановлено міра відповідальності за грубе порушення правил обліку доходів і (або) витрат і (або) об'єктів оподаткування, під яким розуміється:

  • відсутність первинних документів;

  • відсутність рахунків-фактур;

  • відсутність регістрів бухгалтерського обліку або податкового обліку;

  • систематичне (два рази і більше протягом календарного року) несвоєчасне або неправильне відображення на рахунках бухгалтерського обліку, в регістрах податкового обліку і в звітності господарських операцій, грошових коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів та фінансових вкладень.

Якщо грубе порушення вчинено протягом одного податкового періоду, штраф становить 10 000 руб., Протягом більше одного податкового періоду - 30 000 руб.