19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Поход в Холодный Яр

Если вы ищете, чем заняться в выходные, любите походы и природу Украины, то вероятно вам понравится поход. Поход в Холодный Яр, если точнее. Холодный

Увлекательный тур пешком по Карпатам

Украина самая большая страна Европы с неплохой инфраструктурой и разнообразием ландшафта. Здесь действительно есть, что посмотреть, от памятников славянской старины до изумительных природных красот.

Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Євросоюз посилив в 2013 році правила ввезення та вивезення валюти

Автор: Олег Гамза

У номері: 04 (142) квітня 2013

З 1 січня 2013 на території Європейського союзу почала діяти єдина форма митної декларації для заяви фізичних осіб
про переміщення грошових коштів. За новими правилами, при наявності суми понад 10 тис. Євро грошові кошти потрібно буде декларувати двічі - під час прибуття в ЄС і виїзду за його межі.

При цьому декларувати доведеться не тільки готівкові гроші в євро, а й еквівалент у будь-якій іншій валюті, а також цінні папери. Правило діє і при проїзді через країни ЄС транзитом. Якщо в декларації будуть подані недостовірні або неповні відомості, заявника чекає покарання, а гроші можуть конфіскувати.
Суми в 10 тис. Євро і більше необхідно вказувати в митній декларації, яку слід заповнювати в обов'язковому порядку. У разі якщо будь-хто зважиться при перетині кордону Євросоюзу в Німеччині не декларувати більше 10 тис. Євро, він ризикує, згідно § 31 a ZollVG, стати мимовільним учасником адміністративного процесу, що передбачає і зовсім покарання у вигляді штрафу до 1 мільйона євро. Ця норма є частиною директиви Єврокомісії по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, і стосуються як громадян, так і негромадян Євросоюзу.
У Росії законодавство з ввезення і вивезення через кордон готівки так само залишається досить суворим. Згідно статті 15 федерального "Закону про валютне регулювання і валютний контроль", ввезення в Російську Федерацію іноземної валюти і (або) валюти Російської Федерації, а також дорожніх чеків, зовнішніх та (або) внутрішніх цінних паперів в документарній формі здійснюється резидентами і нерезидентами без обмежень при дотриманні вимог митного законодавства Російської Федерації.
Одноразово при ввезенні в Російську Федерацію фізичними особами - резидентами і фізичними особами - нерезидентами готівкової іноземної валюти і (або) валюти Російської Федерації, а також дорожніх чеків, зовнішніх та (або) внутрішніх цінних паперів в документарній формі в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 доларів США, що ввозиться готівкова іноземна валюта і (або) валюта Російської Федерації, а також дорожні чеки, зовнішні та (або) внутрішні цінні папери в документарній формі підлягають декларуванню митному органу шляхом подання пись тимчасової митної декларації на всю суму ввезеної готівкової іноземної валюти і (або) валюти Російської Федерації, а також дорожніх чеків, зовнішніх та (або) внутрішніх цінних паперів в документарній формі.
Фізичні особи-резиденти і фізичні особи-нерезиденти мають право одноразово вивозити з Російської Федерації готівкову іноземну валюту і (або) валюту Російської Федерації в сумі, що дорівнює в еквіваленті 10 000 доларів США або що не перевищує цієї суми. При цьому не вимагається подання до митного органу документів, що підтверджують, що вивозиться готівкова іноземна валюта і (або) валюта Російської Федерації була раніше ввезена або переведена в Російську Федерацію або придбана в Російській Федерації. Одноразово при вивезенні з Російської Федерації фізичними особами-резидентами і фізичними особами-нерезидентами готівкової іноземної валюти і (або) валюти Російської Федерації в сумі, що дорівнює в еквіваленті 3 000 доларів США або що не перевищує цієї суми, що вивозиться готівкова іноземна валюта і (або) валюта Російської Федерації не підлягає декларуванню митному органу.
Одноразово при вивезенні готівкової іноземної валюти і (або) валюти Російської Федерації в сумі, що перевищує в еквіваленті 3000 доларів США, що вивозиться готівкова іноземна валюта і (або) валюта Російської Федерації підлягає декларуванню митному органу шляхом подання письмової митної декларації на всю суму вивезеної готівкової іноземної валюти і (або) валюти Російської Федерації.
Одноразовий вивіз з Російської Федерації фізичними особами-резидентами і фізичними особами-нерезидентами готівкової іноземної валюти і (або) валюти Російської Федерації в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 доларів США, не допускається, за винятком випадків, в яких вивозяться кошти були раніше ввезені або переведені в Російську Федерацію і підлягає обов'язковому декларуванню митному органу шляхом подання письмової митної декларації.
У разі порушення митного законодавства, правопорушнику загрожує порушення справи про адміністративне правопорушення в сфері валютного законодавства, за ст. 16.4 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення - «Недекларування або недостовірне декларування фізичними особами іноземної валюти або валюти Російської Федерації».
В Україні ж спростили ввезення і вивезення валюти. Нацбанк України встановив новий порядок переміщення валюти через кордон України, який дозволяє фізособам-нерезидентам НЕ показувати джерело походження коштів. У юридичних осіб також більше не будуть вимагати банківські виписки при виведенні валюти з країни. Це, на думку експертів, має збільшити надходження в країну готівкових коштів, власників яких зацікавлять високі ставки депозитів в українських банках. Однак дані правила також полегшать подальший виведення коштів через юридичних осіб.
З серпня 2012 року фізичні особи-нерезиденти та юридичні особи зможуть ввозити готівкову іноземну валюту в Україну без наявності документів, що підтверджують її зняття з банківських рахунків. Чи не знадобляться ці документи і при вивозі валюти. Про це йдеться в постанові N312, яким НБУ змінив правила переміщення готівки і банківських металів через митну територію України. Цей документ був зареєстрований в Мін'юсті 14 серпня.