19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Ликбез за жени. Што е

  1. Ако човек на возраст од четириесет години е еден, тогаш за добри причини
  2. А ерген на четириесет повеќе не брка секс, како што беше во младоста, сега тој сака утеха. Добро,...
  3. Ако некое лице некогаш одлучило да му понуди некого на раката и срцето, тогаш тоа нема да биде толку...
  4. Што значи ова за односот да разговараме следниот пат

Ако човек на возраст од четириесет години е еден, тогаш постојат добри причини за ова Ако човек на возраст од четириесет години е еден, тогаш постојат добри причини за ова. Можеби тој беше несреќен во љубов. Можеби има таква работа, на која целиот свој живот е подреден, и не е лесно да се насели од повеќе причини - долги мисии во странство, на пример, или воена служба. Можеби, пред вас е еден од оние ексцентрици, за кои идејата за семејство и деца во принцип е туѓ, дури и во таква зрела возраст. Има такви луѓе - принципиелни противници на каква било врска, вклучувајќи и брак.

Ако човек на возраст од четириесет години е еден, тогаш за добри причини

Без оглед на причината, ако не сте разведен човек, тогаш научи себеси да мисли дека во животот не може да има жена и деца, она што се нарекува традиционално семејство (или одлучи дека сето тоа не е треба како причина за возбуда и иритација). Таквиот човек се чувствува сосема удобно да живее сам. Ако има внуци и внуки или пријатели од семејството, тој се чувствува одлично, обрнувајќи внимание на децата на другите луѓе. Не му се чини дека нешто недостасува во животот. Тој е сосема задоволен од неговото постоење, бидејќи сите оние жени кои не се навикнати да го сметаат отсуството на прст на прст и деца како знак на животна катастрофа.

Животот на таквите луѓе е удобен на свој начин: тие се способни сами да си ги обезбедат, тие се на долг пат, тие живеат нормален живот. Тие не се сами, во нив живеат место за жени кои се однесуваат на таков начин како да не создаваат непотребна вознемиреност во секојдневниот живот на еден човек.

Патем, да се направи хаос во добро воспоставениот живот на човек над четириесет години е исклучително тешко, за ова ќе биде неопходно да се вложат сериозни напори. Тие се сто отсто сигурни дека нивниот удобен, убав и рационален животен стил, овозможувајќи им да го прават она што човекот го сака, кога сака, на никого, освен себе, без известување, ќе биде безнадежно расипан со долгорочни односи со жена.

Не, поентата не е дека четириесетгодишниот ерген не е во состојба да се сретне со жена која ќе го разниша својот мал свет и ќе го натера да се чувствува дека без неа не е живот. Ова може да значи дека човекот совршено разбрал што е односот со спротивниот пол и не сака да лови бесмислени секс, како и порано, кога имал дваесет или триесет години.

Се разбира, кога еден човек старее, повеќе нема потреба од секс: има големо искуство во справувањето со бројни и различни жени, тој чувствува дека се држи како атрактивен човек, од гледна точка на жените, и повеќе не сака да го брка здолништа за спортски интерес. Тој, како по правило, не скита околу клубовите и не седи зад бар на спортскиот бар, чекајќи ги младите убавини.

Тој сака некој со кого може да разговара, кој знае како да се готви добро и со кого е пријатно да излезе, да оди на концерт или на некој друг забавен настан. На таков човек му е потребна жена која може да го задоволи во сексот и во исто време исто како него, која не сака да премине во одредена линија во врска. Мажите се толку пријатни, сакаат само тоа - удобност, мир и добро, но не премногу блиски односи. Четириесетгодишниот маж може и сака да го даде токму тоа. Така е договорено.

Ако четириесетгодишниот маж стане осамен поради развод, тој, најверојатно, нема да биде близу до него, бидејќи по неуспешниот брак стана претпазлив човек, но во него ловниот инстинкт е посилен отколку во оној што е навикнат на неактивен живот.

А ерген на четириесет повеќе не брка секс, како што беше во младоста, сега тој сака утеха. Добро, мирно, но не премногу блиски односи

Одеднаш, ослободениот човек чувствува дека не учествувал во сите овие игри долго време, поврзан со флертувањето и другите задоволства кои ги опкружуваат самохраните луѓе. Се чини дека гледа наоколу и ги забележува сите жени околу него, кои не се осмелиле да ги разгледаат тие десет или повеќе години додека бил оженет. Тој чувствува дека може да си дозволи да флертува без последици, и, се разбира, сака малку да ги истегне неговите пријатни моменти од неактивен живот.

Освен тоа, можеби ќе бидат потребни години пред повторно да размислува за влез во долгорочна врска со некого, пред да помине стравот предизвикан од претходниот неуспех, а човекот чувствува желба повторно да се воздржи. Ова е особено точно за оние кои неодамна се разведоа, бидејќи чувствата што тој ги има за својата поранешна сопруга се уште се многу свежи и сложени. Сепак, каква гласина им се припишува на разведени мажи е вистина: ако некое лице некогаш одлучило да му понуди некого на раката и на срцето, тогаш тоа нема да биде тешко. Се разбира, човекот што го преживеал разводот повеќе не е склон да ги романтизира семејни врски, но се сеќава колку се пријатни, па затоа идејата за нов брак за него нема да биде толку странец, особено кога тој ќе игра во ерген.

Ако некое лице некогаш одлучило да му понуди некого на раката и срцето, тогаш тоа нема да биде толку тешко да се направи повторно.

Што значи ова за односот да разговараме следниот пат

Придружете се кон групата и можете да ги видите сликите во целосна големина.