19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Поход в Холодный Яр

Если вы ищете, чем заняться в выходные, любите походы и природу Украины, то вероятно вам понравится поход. Поход в Холодный Яр, если точнее. Холодный

Увлекательный тур пешком по Карпатам

Украина самая большая страна Европы с неплохой инфраструктурой и разнообразием ландшафта. Здесь действительно есть, что посмотреть, от памятников славянской старины до изумительных природных красот.

Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Опис продуктів харчування

Чи є необхідним (обов'язковим) при описі продуктів харчування (фруктових соків), в якісних характеристиках, вказувати крім ГОСТу ТУ виробника? І якщо вказувати, то як при постачанні перевірити відповідність ТУ вимогам стандартів?

Як працювати з електронними торговими майданчиками

Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення

З 1 липня 2018 року по 1 січня 2019 року біля замовників перехідний період - дозволено проводити і електронні, і паперові процедури. З 2019 року конкурси, аукціони, котирування і запити пропозицій на папері заборонять, крім восьми винятків.
Читайте, які закупівлі проводити на ЕТМ, як вибрати ділянку та отримати електронний підпис, за якими правилами укладати контракти в перехідний період і після.

Дізнатися більше

Ні, замовнику при описі об'єкта закупівлі потрібно встановлювати характеристики об'єкта закупівлі виходячи з ГОСТу, технічного регламенту (ТР) (тобто ТУ виробника не застосовується при описі об'єкта закупівлі).

Так, наприклад, при описі об'єкта закупівлі, наприклад, поставки соків, замовнику необхідно вказати характеристики товару відповідні ГОСТу 32920-2014 «Продукція сокова. Соки та нектари для харчування дітей раннього віку. Загальні технічні умови »і ТР ТЗ 015/2011« Технічний регламент на сокову продукцію з фруктів і овочів »і ТР ТЗ 021/2011« Про безпеку харчової продукції ».

Як правильно підібрати потрібний технічний регламент або документ національної системи стандартизації, щоб описати в документації про закупівлю мерехтливий лазер?

Опис мерехтливого лазера замовник може справити на основі якісних характеристик, встановлених виробниками, доповнивши їх показниками, які встановлені ГОСТ 31581-2012, ГОСТ Р 51388-99.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 33 Закону від 5 квітня 2013 р № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб» (далі - Закон № 44-ФЗ) замовник при описі об'єкта закупівлі повинен використовувати показники, вимоги, умовні позначення та термінологію, що стосуються технічних характеристик, функціональних характеристик (споживчих властивостей) товару, роботи, послуги та якісних характеристик об'єкта закупівлі, які передбачені:

  • технічними регламентами, прийнятими відповідно до законодавства РФ про технічне регулювання (Закон від 27 грудня 2002 № 184-ФЗ «Про технічне регулювання»);
  • документами, що розробляються і що застосовуються в національній системі стандартизації, прийнятими відповідно до законодавства РФ про стандартизації (Закон від 29 червня 2015 р № 162-ФЗ «Про стандартизацію в Російській Федерації»);
  • іншими вимогами, пов'язаними з визначенням відповідності товару, що поставляється, виконуваної роботи, наданої послуги потребам замовника.

У тому випадку, якщо замовником при складанні опису об'єкта закупівлі не використовуються встановлені відповідно до законодавства РФ про технічне регулювання, законодавством РФ про стандартизації показники, вимоги, умовні позначення та термінологія, в документації про закупівлю повинно міститися обгрунтування необхідності використання інших показників, вимог, умовних позначень та термінології.

Таким чином, положення пункту 2 частини 1 статті 33 Закону № 44-ФЗ не зобов'язують замовника абсолютно у всіх випадках закупівель керуватися ГОСТами, стандартами або технічними регламентами.

Якщо замовнику необхідно здійснити закупівлю об'єкта з певними якісними характеристиками, то замовник має право не застосовувати ГОСТи, стандарти або технічні регламенти, а описати об'єкт закупівлі на підставі характеристик і їх показників, які встановлені його офіційними виробниками.

Однак в останньому випадку замовник повинен буде підготувати обґрунтування неможливості застосування ГОСТів, стандартів, технічних регламентів та необхідності застосування встановлених замовником показників.

Крім того, для того щоб досягти цілей здійснення зазначеної в зверненні закупівлі, замовнику необхідно описувати мерехтливий лазер, керуючись його якісними характеристиками, встановленими офіційними виробниками. У свою чергу, виробники випускають вже готовий виріб, виготовлене із застосуванням всіх необхідних вимог стандартів і технічних регламентів.

Замовнику слід вивчити характеристики декількох виробників мерехтливих лазерів і з урахуванням своїх потреб, а також з метою забезпечення конкуренції між потенційними учасниками закупівлі (опис об'єкта повинно дозволяти взяти участь в закупівлі не тільки одному-єдиному учаснику) сформувати опис мерехтливого лазера.

Короткий аналіз діючих стандартів і технічних регламентів показав, що стосовно такого об'єкта закупівлі, як мерехтливий лазер, зазначені документи не приймалися.

Разом з тим, щодо лазерних виробів застосовується ГОСТ 31581-2012 «лазерів. Загальні вимоги безпеки при розробці та експлуатації лазерних виробів ».

Вважаємо, що замовник може використовувати в ході опису об'єкта закупівлі вимоги щодо безпеки Лазер, встановлених цим стандартом.

Крім того, оскільки мерехтливий лазер відноситься до електроприладів, замовнику необхідно при описі об'єкта закупівлі керуватися вимогами ГОСТ Р 51388-99 «Енергозбереження. Інформування споживачів про енергоефективність виробів побутового та комунального призначення. Загальні вимоги »в частині зазначення класу енергоспоживання об'єкта закупівлі і т. Д.

Таким чином, опис мерехтливого лазера замовник може справити на основі якісних характеристик, встановлених виробниками, доповнивши їх показниками, які встановлені ГОСТ 31581-2012, ГОСТ Р 51388-99.

Журнал «Госзакупкі.ру» - єдиний журнал, на сторінках якого практичні роз'яснення дають не тільки провідні експерти галузі, а й фахівці ФАС Росії і Мінекономрозвитку Росії.
Підписатися по акції >>

Підписатися по акції >>

Журнал «Госзакупкі.ру» - це журнал, на сторінках якого практичні роз'яснення дають провідні експерти галузі, а матеріали готуються за участю фахівців ФАС і Мінфіну. Всі статті журналу - це вища ступінь достовірності.

Всі статті журналу - це вища ступінь достовірності

Довідкова Система Держзамовлення - незамінний помічник для тисяч замовників і постачальників завдяки грамотним рекомендаціям, чітким відповідям на питання і унікальним шаблонами. Онлайн-помічник, зручні сервіси та розраховувачі значно спростять вашу роботу.

Онлайн-помічник, зручні сервіси та розраховувачі значно спростять вашу роботу

Асистент замовника - онлайн-сервіс, який допомагає автоматизувати документообіг з планування закупівель. Ви швидко і правильно сплануєте закупівлі, перевірите план на предмет помилок, створите електронну і друковану форму звіту по закупкам у едпоставщіка і завантажте готові документи в ЄІС.

Чи є необхідним (обов'язковим) при описі продуктів харчування (фруктових соків), в якісних характеристиках, вказувати крім ГОСТу ТУ виробника?
І якщо вказувати, то як при постачанні перевірити відповідність ТУ вимогам стандартів?
Як правильно підібрати потрібний технічний регламент або документ національної системи стандартизації, щоб описати в документації про закупівлю мерехтливий лазер?