19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Робота у вихідний день по ТК РФ: зразок наказу і порядок оплати в 2019 році

  1. Коли можна працювати у вихідний
  2. Які документи необхідно оформити для роботи у вихідний день
  3. Оформлення наказу про роботу у вихідні та свята
  4. Зразок наказу про роботу у вихідні та святкові дні
  5. Оплата праці у вихідні та святкові дні
  6. Оплата відгулів за роботу у вихідні дні
  7. Оплата роботи у вихідний день у відрядженні

Трудове законодавство РФ забороняє роботодавцям залучати співробітників до роботи у вихідні дні. Винятками є непередбачені обставини по стат. 113 ТК. Кадрове оформлення подібних перестановок здійснюється за особливими правилами.

Розберемося, коли і кого можна викликати на роботу у вихідний або святковий день; як скласти наказу про роботу у вихідний день - зразок наведено далі.

Зміст статті

Коли можна працювати у вихідний

Кожен співробітник установи має право на відпочинок. Поняття часу відпочинку затверджено в стат. 106 ТК. Згідно трудовим нормам це такий час, в яке фахівець звільняється від виконання своїх обов'язків і яке використовується на розсуд фізособи. Видами часу відпочинку є (стат. 107):

  • Робочі перерви (протягом зміни або дня).
  • Щоденний відпочинок між змінами.
  • Щотижневі вихідні дні.
  • Офіційні неробочі свята.
  • Відпустки.

Робота у вихідний день по ТК РФ заборонена (стаття 113). У деяких випадках у роботодавця є право викликати співробітника для виконання службових обов'язків. При непередбачених обставин залучення до роботи у вихідний день по Трудовому Кодексу вимагає отримання згоди працівника. Така необхідність зумовлена ​​терміновістю роботи, від якої залежить нормальне функціонування всієї організації, а також її підрозділів.

Без згоди співробітника робота у вихідні дні по Трудовому Кодексу можлива в наступних ситуаціях:

  • З метою усунення наслідків різних надзвичайних ситуацій - наприклад, аварії, пожеж, повені, інших видів катастроф.
  • З метою запобігання нещасним випадкам, псування або знищення майна організації, включаючи муніципальні і державні активи.
  • Для виконання робіт, викликаних воєнним станом або надзвичайних, а також невідкладних.

Законодавство особливо виробить деякі категорії персоналу, які забороняється залучати до зайнятості в свята і вихідні. Або для цього потрібне дотримання ряду правил:

  • Не допускається робота в дні відпочинку для вагітних жінок і осіб молодше 18 років - навіть за умови згоди таких співробітників (стат. 259, 268 ТК).
  • Інвалідів, жінок з дітьми до 3 років, одиноких батьків з дітьми до 5 років, співробітників з дітьми з інвалідністю або доглядають за хворими родичами можна залучати до зайнятості лише за відсутності медичних протипоказань по здоров'ю. Для цього потрібна наявність підтверджують меддокументи. Про право відмови такі працівники повинні бути ознайомлені під особистий розпис.
  • Фахівців, оформлених в організацію на підставі строкових трудових договорів з періодом дії менше 2 міс., Можна залучати тільки за їх згодою. При цьому робота у вихідні та святкові дні оплачується грошовою компенсацією (ч. 1 стат. 290 ТК).

Зверніть увагу! Якщо в установі є діючий профспілка, виклик на роботу в дні відпочинку узгоджується з ним.

Які документи необхідно оформити для роботи у вихідний день

Залучення фахівця до додаткової зайнятості вимагає відповідного кадрового оформлення. Перелік бланків може змінюватися в залежності від категорії персоналу. Існує чотири основні форми:

  • Згода фахівця про вихід на робоче місце.
  • Ознайомлення працівника про майбутні умовах виходу, включаючи право на відмову.
  • Повідомлення профспілкового органу організації (при його наявності).
  • Наказ роботодавця про роботу в день відпочинку.

Основним документом є наказ про роботу у вихідний день або свято. Розпорядження може містити в собі і згоду фізособи. Для цього необхідно:

  • Включити в текст наказу пункт про те, що співробітник з виходом згоден - «встановити за згодою працівника 06.04.2019 р, суботу, робочим днем».
  • Внести в кінці документа позначку про згоду фізособи - працівник (ПІБ, посада) з наказом згоден і ознайомлений (особистий підпис, дата).

Зверніть увагу! Довести зміст наказу до відома викликається співробітника обов'язково. Навіть якщо у роботодавця є згода фахівця на зайнятість в день відпочинку.

Уніфікованої форми розпорядження не існує. Організація має право розробити бланк самостійно. При цьому в наказі потрібно визначити такі моменти:

  • Дата і причина виходу на робоче місце.
  • ПІБ та посада залучаються працівників.
  • Порядок оплати роботи у вихідні та святкові дні.

Додатково до наказу потрібно внести реквізити роботодавця:

  • Повна назва установи.
  • Коди ІПН, КПП, адреса організації.
  • Дата і № документа.
  • Підпис керівника установи (або відповідальної особи).

Зверніть увагу! Щоб уникнути наслідків трудових спорів рекомендується завжди заповнювати кадрові накази в подвійному екземплярі. Один з них передається фахівцеві для обгрунтування залучення до підвищеної зайнятості. Другий зберігається в організації для підтвердження факту виклику працівника.

Письмова згода співробітника оформляється у вигляді окремого документа або включається до складу розпорядження. Форма складання - довільна.

Якщо працівник відноситься до категорії персоналу з підвищеною трудової захищеністю, його потрібно ознайомити з правом на відмову. Таке повідомлення виконується в довільному вигляді, обов'язково письмово. Співробітник повинен розписатися в документі власноруч.

Відповіді на ваші питання про роботу у вихідні:

Які нарахування враховувати при розрахунку оплати за роботу у вихідні та святкові дні, крім окладу Які нарахування враховувати при розрахунку оплати за роботу у вихідні та святкові дні, крім окладу? Наприклад, надбавки, премії? - відповідь

Чи можна розділити на частини день відпочинку за роботу у вихідний Чи можна розділити на частини день відпочинку за роботу у вихідний? - відповідь

Оформлення наказу про роботу у вихідні та свята

Увімкніть до наказу наступні пункти:

Причина залучення співробітників до додаткової зайнятості

  • Непередбачені роботи.
  • Усунення наслідків аварії, пожежі.
  • Запобігання імовірною катастрофи, стихійного лиха.
  • Виконання надзвичайних невідкладних робіт.
  • Інші нормативні причини виклику

ПІБ і посади залучених фахівців

  • Наведіть список співробітників, що викликаються на робоче місце

Дата і тривалість зайнятості

  • Вкажіть точні дати виклику і період зайнятості

Порядок оплати - грошова компенсація або відгул за роботу у вихідний день

  • Додаткова оплата в грошовому вираженні.
  • відгул

Перелік трудових обов'язків

  • Для фахівців.
  • Кадровиків.
  • Бухгалтерів.
  • інших співробітників

Зверніть увагу! Письмова згода складається фахівцем самостійно. Форма документа - довільна. Оскільки уніфікованого бланка не існує, допускається проставлення підпису про згоду в розпорядженні роботодавця.

Зразок наказу про роботу у вихідні та святкові дні

Для документального підтвердження в 2019 році роботодавець видає наказ про роботу у вихідний день. Нижче дивіться зразок наказу. Також він потрібен, щоб інформувати про це співробітників.

Оплата праці у вихідні та святкові дні

Порядок оплати роботи у вихідний день Трудовий Кодекс визначає в стат. 153. За використання свого часу співробітнику покладається зарплата мінімум в подвійному розмірі:

  • За відрядної зайнятості - мінімум в подвійний відрядної розцінки.
  • За тарифними ставками (годинними або денними) - мінімум в подвійному розмірі ставки.
  • За окладу - на додаток до звичайного окладу мінімум одинарна ставка за день або годину роботи, якщо норма зайнятості за місяць не перевищена. У разі перевищення цього показника співробітнику покладається мінімум подвійна ставка за день або годину роботи.

Точні розміри грошової компенсації роботодавець стверджує в ЛНА (локально-нормативні акти) організації. За бажанням фахівця замість підвищеної зарплати йому можна надати додатковий день відпочинку. При цьому такий відгул не оплачується, а зарплата за вихідні / свята розраховується в звичайних обсягах. Для оформлення відгулу співробітник повинен надати на ім'я роботодавця письмову заяву.

Зверніть увагу! У 2018 році правила розрахунку доплати за роботу у вихідні та свята змінилися

Розберемося, як оплачується робота у вихідні дні на прикладі. Припустимо, в установі діє окладная система оплати праці. У березні 2019 р співробітник відпрацював додатково дві суботи. Всього вироблено в вихідні 16 годин (8 год. Х 2). Оклад спеціаліста дорівнює 50000 руб. За виробничим календарем норма часу на березень становить 20 дн. або 159 годин. Розрахунок доплати:

  • Величина денної ставки = 50000 руб. / 20 дн. = 2500 руб.
  • Величина годинної ставки = 50000 руб. / 159 годин. = 314,46 руб.
  • Доплата за вихідні = 314,46 руб. х 16 год. = 5031,36 руб.

У разі змінного режиму зайнятості в установі розробляється графік, де вказано, хто і в які дні працює. При цьому дні відпочинку будуть відрізнятися від звичайних суботи та неділі. А виходом на робоче місце в вихідний буде визнаватися вихід у встановлені дні. Найчастіше таким працівникам змінюють графік зайнятості так, щоб не перевищувати норму за місяць. А дні, позначені як дати відпочинку, будуть оплачуватися мінімум в подвійному розмірі.

Наприклад, сторож дитячого садка заступає на чергування 05.04.2019 р о 12.00. Тривалість його зміни складає 18 год. до 6 ранку суботи. З 00 год. 06.04.2019 р його робота підлягає оплаті в підвищеному розмірі, оскільки випадає на суботу. Виходячи з подвійною розцінки, будуть оплачені 6 год.

Оплата відгулів за роботу у вихідні дні

При бажанні працівника грошова компенсація може бути замінена на додатковий вихідний. Відгул надається людині в такому порядку:

  • Зарплата за роботу у вихідний або святковий день нараховується в одинарному розмірі.
  • Відгул покладається працівникові в разі подачі на ім'я роботодавця заяви.
  • Дата відпочинку підлягає погодженню з адміністрацією установи.
  • Зарплата за відгул не нараховується.

Зверніть увагу! У кадрових документах не слід використовувати термін відгул, оскільки в ТК РФ таке поняття не передбачено.

При оформленні додаткового дня відпочинку складається наказ. У документі вказується, кому, коли і на якій підставі належить вихідний. Це потрібно для правильного нарахування заробітку працівникові.

Приклад розрахунку зарплати співробітнику, який працював у вихідний і брав відгул в поточному місяці Приклад розрахунку зарплати співробітнику, який працював у вихідний і брав відгул в поточному місяці

Оплата роботи у вихідний день у відрядженні

Якщо фахівець поїхав у відрядження, як розраховується оплата роботи у вихідний день у відрядженні? Нарахування компенсації виконується за загальноприйнятими правилами:

  • При виконанні трудових обов'язків в свята або вихідні - мінімум в подвійному розмірі.
  • При наданні відгулу (за бажанням працівника) - шляхом оформлення додаткового дня відпочинку.

Коли період перебування у відрядженні збігається з неробочими днями, це потрібно вказати в наказі. Таке розпорядження дозволить організації обгрунтувати залучення співробітника до зайнятості у вихідні.

Наприклад, надбавки, премії?