19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Такси добива среќа и спаси

Мобилноста, мултитаскингот и отпорноста кон стрес се главните квалитети на современото лице кое му помага да ги постигне своите цели. Мора да управувате со вашето време колку што е можно поефикасно, не само за освојување на висината на кариерата, туку и за да не заборавите за себе и луѓето блиски со вас.

Тимот на услугата за нарачки за транспорт Lucky ги разбира потребите на модерната личност совршено и е подготвена да обезбеди широк спектар на услуги кои ќе им овозможат на нивните животи полесен.

Како да заштедите на патување

Такси вози треба да престанат да се поврзуваат со огромното трошење пари и услугата што ќе ја нарачате само на празници. Заборавете за собирање купони и бизнис картички во вашиот паричник, системот на бонуси и попусти од "Lucky" нема да ве присили да се вклучите во собирањето.

Постојат неколку лесни начини за да нарачате автомобил:

1. Еден од најчестите начини е да се вози во пребарувач "Taxi Fortune" и да се стави ред на веб-страницата на компанијата.
Овој тип автомобил налог дава автоматски попуст од 25% од тарифите на превозниците на кои вашата нарачка се пренесува. Редот преку Интернет, исто така, веднаш влезе во програмата.

2. Инсталирајте ја апликацијата "Lucky" на вашиот паметен телефон. Кога нарачувате такси преку апликацијата, добивате попуст од 25%. Се применува автоматски, нема потреба да внесувате дополнителни промотивни кодови.

3. Повикајте ја услугата за испраќање. Цевката нема да биде отстранета од диспечер кој седи во застоен плакар, туку од пријателски професионален оператор кој ќе ја земе вашата нарачка за неколку секунди и ќе ја испрати во програмата каде што сателитскиот систем за навигација ќе го одреди возачот што ви е најблизок.

Повиците се прифаќаат 24 часа на ден. Вие сте импресивно пензионирајќи од барот доцна во ноќта или побрзајте на важен состанок рано наутро - можете да бидете сигурни дека тие ќе ви одговори брзо и исто толку брзо ќе обезбедат автомобил.

Вие сте импресивно пензионирајќи од барот доцна во ноќта или побрзајте на важен состанок рано наутро - можете да бидете сигурни дека тие ќе ви одговори брзо и исто толку брзо ќе обезбедат автомобил

4. Можете да добиете попуст картичка од возачот, која ќе ви служи долго време, за разлика од еднократните визит-картички и купони и ќе обезбеди попуст од 20% за патување.

5. Исто така постои и картичка за 20% попуст од сервисни партнери. Таа ќе ви даде сличен попуст, може да ја добиете во хипермаркетот Лента и во синџирот на продавници Ароматни Мир.

Секогаш кога е потребно: услуга за итни повици

Познат проблем за сите оние кои живеат, на пример, во периферијата на микрочкиот град Јужни или во областа Москва: таксистите едноставно може да одбијат да одат на адресата за нарачка. Ниту еден такси-сервис не е осигуран од ова, но постојат неколку начини за да се избегнат конфликтни ситуации помеѓу клиентот и возачот.

На пример, услугата "итен повик", која постои во такси сервис "Среќа".

Нејзината суштина лежи во фактот дека кога нарачувате во т.н. "проблематични" области за возачите, како и за време на сообраќаен метеж, можете самостојно да ги зголемите трошоците за патувањето. И возачот, гледајќи зголемување на цената, ќе биде повеќе подготвен да ја прифати нарачката. Ова ќе помогне да се олеснат острите делови на комуникацијата, и што е најважно, да ве одведат во вистинско време и место. Зголемувањето на цената на патувањето ќе ве чини само 50 рубли.

Целиот град е ваш: круг-часовно такси со банкарски трансфер за корпоративни клиенти

За организација на корпоративниот транспорт услугата такси услуга "Lucky" создаде програма "Бизнис среќа".

Корпоративен менаџер ќе помогне во развојот на индивидуална програма која ќе ги задоволи потребите на одредена компанија. Вашиот вработен може да нареди патување преку телефонска испраќачка служба или да се организира на веб-страницата со пресметка на најкратката рута и најоптимална цена. Супервизор ги контролира трошоците на вработените во визуелен формат директно на контролната табла. Извештајот за сите транспортни операции вклучува датум и време на патување, пат, километража и цена.

Повеќе информации за сите услуги на такси услугата "Лаки" може да се најдат на официјална веб-страница на компанијата .

За регистрација на корпоративната програма, мора да отидете на референца и да најдат решенија кои се атрактивни за вашиот бизнис.
Телефонски броеви за нарачување такси "Лаки": (4822) 788-788, (4822) 481-481.

Повикот е бесплатна за МЦС, Мегафон, Теле2 и Билејн претплатници на кратки броеви 0807, 0585 и 0271.

Може да се направи он-лајн нарачка користејќи го телефонот тука .

Апликацијата Rutaxi за нарачување автомобил е достапна за преземање App Store и Игра на пазарот .

P *

Ако најдете грешка, ве молиме изберете фрагмент на текст и притиснете Ctrl + Enter .