19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Телефон і "Зв'язковий"

Питання № 7664

Качанов Дмитро Сергійович, написав (а) 24 Січ 2014 о 10:42, перегляди: 454

Качанов Дмитро Сергійович, написав (а) 24 Січ 2014 о 10:42, перегляди: 454

Доброго дня! Підкажіть будь ласка!
Купував телефон в магазині «Зв'язківець» 13.01.2013 (гарантія на рік закінчувалася 13.01.2014 відповідно, також була придбана додаткова гарантія від магазину на 1 рік). Протягом терміну використання апарату, стали проявлятися дефекти, і я здав телефон на діагностику 23.11.2013г. Дефекти підтвердилися і мені замінили сенсорний пристрій і динамік, телефон видали 21.12.2013. Але проблеми з сенсором і динаміком з'явилися знову, і я в черговий раз здав телефон на діагностику 28.12.2013, телефон видали 23.01.2014г. з технічним висновком, що дефект отсутствует.Дефекти проявляються не відразу, відповідно, і я не можу продавцеві салону продемонструвати: коли в результаті вхідного дзвінка, телефон підвисає, і я Вас немає можливості відповідати на виклик; іноді не спрацьовує будильник.
Телефон на підміну не видають, посилаючись на його непридатний вигляд.
Мене не влаштовує мій «проблемний» телефон.
1) Коли я маю право вимагати заміну апарату / повернення грошей ???
2) Продавець магазину сказав, що вимагати заміну телефону або повернення грошей, я маю право тільки після 3-х обов'язкових діагностик, і якщо експерти вирішать, що телефон несправний, то мені замінять апарат, або повернуть гроші. На сайті магазина нічого про "3 рази" не вказано, і чи не суперечить цей факт закону? Підкажіть, будь ласка.

Шеїн Іван Михайлович Шеїн Іван Михайлович

юрист
Товариство захисту прав споживачів міста Североморська
юрист   Товариство захисту прав споживачів міста Североморська

Привіт, Дмитро.
Так як термін повернення телефону належної якості, як технічно складного товару, ви пропустили (15 днів з моменту покупки), то відповідно до ст. 18 ФЗ "Про захист прав споживачів" ви маєте право на повернення грошей або заміну товару, тільки в разі:
- виявлення істотного недоліку товару (непереборний недолік або недолік, який не може бути усунутий без невідповідних витрат або витрат часу, або виявляється неодноразово, або проявляється знову після його усунення, або інші подібні недоліки);
- порушення встановлених термінів усунення недоліків товару (в мінімальний термін, об'єктивно необхідний для усунення недоліків з урахуванням звичайно застосовуваного способу, або в термін, який визначається сторонами, але не більше 5 днів);
- неможливість використання товару протягом кожного року гарантійного терміну в сукупності більш ніж тридцять днів унаслідок неодноразового усунення його різних недоліків.
У вашій ситуації, ймовірно, має місце виявлення істотного недоліку товару, який проявляється знову після ремонту. Не дивлячись на те, що при повторній здачі телефону, недоліків продавцем виявлено не було, ви маєте право поставити вимогу про проведення незалежної експертизи товару. Як показує практика, робити експертизу краще безпосередньо після звернення до суду з вимогою про розірвання договору та повернення сплачених грошових коштів.
Вартість експертизи в Мурманської області в середньому 8-14 тис. Рублів. Оплачує її продавець. Але в разі, якщо факт наявності недоліку не підтвердиться і суд відмовить вам у ваших вимогах, дану суму стягнуть з вас.
До звернення в суд рекомендую звернутися з претензією до продавця з відповідними вимогами.

Юридичні послуги в Сєвероморську і Мурманської області.

розміщено 24 Січ 2014 о 14:51

Елсуков Микола Михайлович

Адвокат по цивільних справах
Піонер Плюс
Адвокат по цивільних справах   Піонер Плюс

Добрий день,
У разі якщо під час гарантійного терміну з вашим телефоном щось трапилося і в цьому немає вашої провини, то згідно зі статтею 18 Закону «Про захист прав споживачів» (ЗоЗПП) ви маєте право вимагати від продавця:
- заміни товару на товар цієї ж марки;
- заміни товару на товар іншої марки з доплатою;
- зменшення ціни на товар;
- безкоштовний ремонт товару;
- повернення грошей.
Якщо продавець відмовляється повернути вам гроші або обміняти товар на інший, і посилає вас в сервісну майстерню для ремонту (а ви не хочете ремонтувати, вам потрібні гроші), то знайте - це абсолютно незаконно. Вам необхідно написати письмову претензію, де викласти свої вимоги і послатися на статтю 18 Закону «Про захист прав споживачів». Обов'язково підпишіть другий примірник у продавця. Якщо він не приймає заяву - надішліть рекомендованим листом з описом вкладення та з повідомленням про вручення. Протягом 10 днів продавець зобов'язаний самостійно провести експертизу і з'ясувати що ж сталося з товаром. По закінченню цього терміну він повинен або повернути вам гроші, або обгрунтувати свою відмову. Пам'ятайте, що за кожен день прострочення ви маєте право на неустойку в розмірі 1% від вартості товару за кожний день прострочення (стаття 22 і 23 ЗоЗПП).
Якщо ж на вашу претензію продавець не відповів, то зверніться в місцеве відділення Росспоживнагляду або безпосередньо до суду. Магазин покарають за недотримання Закону «Про захист прав споживачів» і зобов'яжуть виконати ваші вимоги. Але, як правило, до суду справа не доходить - магазин повертає гроші.
Більшість громадян побоюється, що під час експертизи товару, продавець може навмисне завдати пошкодження, тим самим перетворивши ваш випадок в не гарантійний. У цьому випадку вони не повинні повертати вам гроші і міняти товар - пошкодження нібито були завдані вами.
Щоб зняти ці побоювання, рекомендуємо самостійно провести експертизу товару, звернувшись в незалежну сервісну майстерню (майстерня - сторона незацікавлена ​​в вашому суперечці). У разі, якщо експертиза покаже, що ви не винні в пошкодженнях - продавець буде зобов'язаний оплатити всі ваші витрати на експертизу. Безкоштовну ж експертизу можна провести в авторизованому сервісі. Необхідно при здачі апарату написати в квитанції, що ви відмовляєтеся від ремонту і хочете, щоб була проведена перевірка і визначена причина несправності. Авторизований сервіс не має права відмовити в такому проханні. Відзначимо, що терміни такої перевірки законом не встановлені і визначаються угодою між вами і сервісом.
Але що ж робити, якщо ви все-таки зібралися здати апарат в сервіс для гарантійного ремонту?
Перед здачею апарату обов'язково перевірте, щоб в квитанції були зафіксовані всі потертості і подряпини (щоб потім «раптово" не з'ясувалося, що виявляється на корпусі була тріщина і випадок виявився не гарантійним). Вимагайте внесення в квитанцію всіх видимих ​​пошкоджень, а не простий формулювання «б / у». В такому випадку складно буде сфабрикувати докази, що випадок не гарантійний.
Знайте, що якщо в квитанції не вказані терміни проведення ремонту, то за Законом «Про захист прав споживачів» ремонт повинен бути проведений негайно (стаття 20, п.1 ЗоЗПП). Ви можете написати додаткову заяву, де вказати термін, протягом якого повинен бути зроблений ремонт, наприклад 7 днів.
Якщо в зазначений термін ремонт не буде завершено, то ви маєте право відмовитися від ремонту, забрати апарат і зажадати від продавця гроші. Або ж не забирати апарат з ремонту, а вимагати виплати неустойки в розмірі 1% від вартості товару в день (стаття 23 ЗоЗПП). При цьому відсутність запчастин не є підставою для продовження строку дії та не звільняє від відповідальності за порушення терміну ремонту (стаття 20, п.1 ЗоЗПП).
Так само важливо знати, що загальний гарантійний термін товару продовжується на термін, який він перебував у ремонті (стаття 20, п.3 ЗоЗПП).
Ну і наостанок, ви можете вимагати від майстерні на період ремонту надати вам в користування аналогічний товар (стаття 20, п.2 ЗоЗПП). Заява потрібно оформити письмово і віддати під розпис працівникові майстерні.
Всі рекомендації, дійсні тільки якщо апарат зламався сам, без чиєї-небудь допомоги (якщо ви упустили телефон, і він перестав працювати, то це вже не гарантійний випадок, і вам доведеться платити за ремонт)
Допоможу вирішити дане питання в суді. Телефонуйте: 75-13-75

З повагою, юрист компанії "Піонер Плюс"
Елсуков

розміщене 26 Січ 2014 о 18:03

Коли я маю право вимагати заміну апарату / повернення грошей ?
На сайті магазина нічого про "3 рази" не вказано, і чи не суперечить цей факт закону?
Але що ж робити, якщо ви все-таки зібралися здати апарат в сервіс для гарантійного ремонту?