19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

Тристоронній договір на ремонт будівлі

Замовник хоче укладе тристоронній договір на ремонт будівлі. Замовник, Підрядник, Платник, тобто гроші не бюджетні (спонсорські). В даному чи потрібно застосування норм 44-ФЗ?

Як працювати з електронними торговими майданчиками

Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення Оксана Баландіна, шеф-редактор Системи Держзамовлення

З 1 липня 2018 року по 1 січня 2019 року біля замовників перехідний період - дозволено проводити і електронні, і паперові процедури. З 2019 року конкурси, аукціони, котирування і запити пропозицій на папері заборонять, крім восьми винятків.
Читайте, які закупівлі проводити на ЕТМ, як вибрати ділянку та отримати електронний підпис, за якими правилами укладати контракти в перехідний період і після.

Дізнатися більше

Обгрунтування даної позиції наведено нижче

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону № 44-ФЗ бюджетні установи здійснюють закупівлі за рахунок субсидій, наданих з бюджетів бюджетної системи РФ, і інших засобів відповідно до вимог Закону № 44-ФЗ, за винятком випадків, передбачених ч. 2, ч. 3 ст. 15 Закону № 44-ФЗ.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону № 44-ФЗ при наявності правового акта, прийнятого бюджетною установою відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону № 223-ФЗ і розміщеного до початку року в ЄІС, бюджетна установа має право здійснювати у відповідному році відповідно до Закону № 223-ФЗ і правового акту закупівлі:

1) за рахунок грантів, що передаються безоплатно і безповоротно громадянами та юридичними особами, в тому числі іноземними громадянами та іноземними юридичними особами, а також міжнародними організаціями, які отримали право на надання грантів на території Російської Федерації в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації, субсидій (грантів ), що надаються на конкурсній основі з відповідних бюджетів бюджетної системи Російської Федерації, якщо умовами, визначеними грантодателями, не встановлено і е;

2) в якості виконавця за контрактом у разі залучення на підставі договору в ході виконання даного контракту інших осіб для поставки товару, виконання роботи або надання послуги, необхідних для виконання передбачених контрактом зобов'язань даної установи;

3) за рахунок коштів, отриманих при здійсненні ним інший що приносить дохід діяльності від фізичних осіб, юридичних осіб, в тому числі в рамках передбачених його установчим документом основних видів діяльності (за винятком коштів, отриманих на надання і оплату медичної допомоги за обов'язковим медичним страхуванням) .

Кошти з добровільних пожертвувань не відносяться до випадків, перелічених у п. 1-3 ч. 2 ст. 15 Закону № 44-ФЗ, тому при закупівлі товарів, робіт, послуг за рахунок зазначених коштів бюджетна установа повинна керуватися положеннями Закону № 44-ФЗ.

Рекомендація: чи може бюджетна установа здійснювати закупівлі за рахунок позабюджетних коштів за Законом про контрактну систему, якщо воно розмістило в установленому порядку Положення про закупівлю, відповідно до Закону № 223-ФЗ?

Якщо бюджетна установа прийняло рішення здійснювати закупівлі за рахунок позабюджетних коштів відповідно до Федерального закону від 18 липня 2011 № 223-ФЗ "Про закупівлі товарів, робіт, послуг окремими видами юридичних осіб" і Положенням про закупівлю, тоді закупівлі за рахунок коштів, зазначених в ч. 2 ст. 15 Закону про контрактну систему, не повинні здійснюватися в поточному році відповідно до положень Закону про контрактну систему. Закупівлі за рахунок таких коштів повинні здійснюватися відповідно до норм Закону № 223-ФЗ і Положення про закупівлю.

Згідно ч. 2 ст. 15 Закону про контрактну систему при наявності правового акта, прийнятого бюджетною установою відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону № 223-ФЗ і розміщеного до початку року в єдиній інформаційній системі, даний заклад має право здійснювати у відповідному році з дотриманням вимог зазначених в Законі № 223-ФЗ і правовому акті закупівлі:

  1. за рахунок грантів, що передаються безоплатно і безповоротно громадянами та юридичними особами, в тому числі іноземними громадянами та іноземними юридичними особами, а також міжнародними організаціями, які отримали право на надання грантів на території Російської Федерації в порядку, встановленому законодавством РФ, субсидій (грантів), що надаються на конкурсній основі з відповідних бюджетів бюджетної системи РФ, якщо умовами, визначеними грантодателями, не встановлено інше;
  2. в якості виконавця за контрактом у разі залучення на підставі договору в ході виконання даного контракту інших осіб для поставки товару, виконання роботи або надання послуги, необхідних для виконання передбачених контрактом зобов'язань даної установи;
  3. за рахунок коштів, отриманих при здійсненні ним інший що приносить дохід діяльності від фізичних осіб, юридичних осіб, в тому числі в рамках передбачених його установчим документом основних видів діяльності (за винятком коштів, отриманих на надання і оплату медичної допомоги за обов'язковим медичним страхуванням).
  4. Також, згідно з ч. 25 ст. 112 Закону про контрактну систему до 1 квітня 2014 року бюджетні установи мають право прийняти правовий акт відповідно до ч. 3 ст. 2 Закону № 223-ФЗ щодо закупівель, передбачених ч. 2 ст. 15 Закону про контрактну систему і здійснюваних в 2014 році. Зазначені правові акти в разі їх прийняття бюджетними установами повинні бути розміщені до 1 квітня 2014 року на Офіційному сайті. До розміщення зазначеного правового акта, але не пізніше 1 квітня 2014 року бюджетні установи здійснюють такі закупівлі відповідно до Закону про контрактну систему.

Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 15 Закону про контрактну систему прийняте бюджетною установою рішення про здійснення зазначених в п. 1 - 3 ч. 2 ст. 15 Закону про контрактну систему закупівель в порядку, встановленому Законом про контрактну систему, або відповідно до Закону № 223-ФЗ не може бути змінено в поточному році.

Якщо мова йде про бюджетну установу і здійсненні закупівель за рахунок коштів добровільних пожертвувань або безоплатній спонсорської допомоги, то повідомляємо наступне.

При здійсненні закупівель за рахунок зазначених коштів бюджетна установа повинна керуватися положеннями Закону № 44-ФЗ.

Ця позиція підтверджується висновками Мінекономрозвитку Росії, викладеними в листі від 29.01.2015 № ОГ-Д28-1631.

Так само слід зазначити, що підписання тристоронніх контрактів Законом № 44-ФЗ не передбачено. Закон № 44-ФЗ встановлює закритий суб'єктний склад контракту: замовник і постачальник.

До аналогічного висновку прийшов Мінекономрозвитку Росії в своїх листах від 14.06.2016 № Д28і-1614, від 17.06.2016 № ОГ-Д28-7625.

Якщо ж мова йде саме про спонсорську допомогу, яка надається бюджетній установі на підставі возмездного договору (тобто бюджетна установа, яка отримує від спонсора грошові кошти, зобов'язується поширювати рекламу або згадувати про спонсора або вироблених їм товари (роботи, послуги)), то мова йде про здійснення бюджетною установою інший що приносить дохід діяльності. Отже, закупівлі за рахунок таких спонсорських коштів при наявності прийнятого і розміщеного в ЄІС до початку року Положення про закупівлю бюджетна установа повинна здійснювати відповідно до Закону № 223-ФЗ.

При цьому бюджетна установа матиме право укласти тристоронній контракт, якщо така можливість передбачена Положенням про закупівлю (ч. 2 ст. 2 Закону № 223-ФЗ).

Журнал «Госзакупкі.ру» - єдиний журнал, на сторінках якого практичні роз'яснення дають не тільки провідні експерти галузі, а й фахівці ФАС Росії і Мінекономрозвитку Росії.
Підписатися по акції >>

Журнал «Госзакупкі.ру» - це журнал, на сторінках якого практичні роз'яснення дають провідні експерти галузі, а матеріали готуються за участю фахівців ФАС і Мінфіну. Всі статті журналу - це вища ступінь достовірності.

Довідкова Система Держзамовлення - незамінний помічник для тисяч замовників і постачальників завдяки грамотним рекомендаціям, чітким відповідям на питання і унікальним шаблонами. Онлайн-помічник, зручні сервіси та розраховувачі значно спростять вашу роботу.

Асистент замовника - онлайн-сервіс, який допомагає автоматизувати документообіг з планування закупівель. Ви швидко і правильно сплануєте закупівлі, перевірите план на предмет помилок, створите електронну і друковану форму звіту по закупкам у едпоставщіка і завантажте готові документи в ЄІС.

В даному чи потрібно застосування норм 44-ФЗ?