19.08.2016, 15:37:31
Войти Зарегистрироваться
Авторизация на сайте

Ваш логин:

Ваш пароль:

Забыли пароль?

Навигация
Новости
Поход в Холодный Яр

Если вы ищете, чем заняться в выходные, любите походы и природу Украины, то вероятно вам понравится поход. Поход в Холодный Яр, если точнее. Холодный

Увлекательный тур пешком по Карпатам

Украина самая большая страна Европы с неплохой инфраструктурой и разнообразием ландшафта. Здесь действительно есть, что посмотреть, от памятников славянской старины до изумительных природных красот.

Бизнес план кредитного потребительского
Финансовый рынок нашей страны довольно развит, что в общем-то характерно для государств всего мира с развитыми или развивающимися экономики. Но потребности в финансовых услугах все равно, в значительной

Бизнес онлайн от сбербанка
Услуга Сбербанк бизнес онлайн от Сбербанка России – это новая, уникальная и, несомненно удобная возможность для предпринимателей и юридических лиц управлять своими счетами в банке, а также проводить необходимые

Архив новостей
Реклама
Календарь событий
Right Left

➤ Чи входять вихідні дні у відпустку

  1. Чи вважають вихідні дні у відпустці
  2. Чи включають вихідні дні у відпустку, частина якого випадає на травневі свята
  3. Чи оплачують вихідні дні у відпустці
  4. Чи включати вихідні дні у відпустку без збереження заробітної плати
  5. Чи враховують вихідні дні у відпустці, якщо він наданий тільки на вихідні
  6. Чи входять вихідні дні у відпустку, якщо він починається з вихідного

Які неробочі періоди включати у відпустку, як їх правильно оплачувати? Найактуальніші питання кадровиків по темі розглянемо в статті.

Скачайте документи по темі:

Чи вважають вихідні дні у відпустці

Мінімальна тривалість відпустки, який надають щорічно, становить 28 календарних днів. При цьому є категорії працівників, у яких відпустка більшої тривалості. До них відносяться інваліди, педагоги, співробітники, що працюють в районах Крайньої Півночі. У число календарних днів покладеного відпочинку (основного і додаткового), не включають святкові дні (ст. 120 ТК РФ). При цьому у кадровиків часто виникає питання, чи входять вихідні дні у відпустку, як їх оплачувати. Розберемося в цьому детальніше.

Відпустка співробітників обчислюють в календарних днях (ст. 115 ТК РФ). Мінімальна тривалість щорічної оплачуваної відпочинку становить 28 календарних днів. У цей період включають як робочі, так і вихідні дні. Необхідно враховувати, період щотижневого відпочинку повинен тривати не менше 42 годин (ст. 110, 111 ТК РФ).

При стандартній п'ятиденному тижні вихідними вважають суботу та неділю. При шестиденці - тільки неділю. До загального дня відпочинку при п'ятиденці і шестиденці відноситься неділю (ч. 1 ст. 11 ТК РФ). При п'ятиденці другим днем ​​відпочинку необов'язково буде субота. Другий день встановлюють колективними договорами або правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Незалежно від цього, відповідь на питання, чи вважають вихідні дні у відпустці, однозначна - так, вважають. При розрахунку тривалості щорічної оплачуваної відпочинку до уваги беруть всі календарні дні, що випадають в цьому періоді.

Іван Шкловец, заступник керівника Федеральної служби з праці та зайнятості, розповідає, які помилки з відпустками найчастіше допускають кадровики.

Чи включають вихідні дні у відпустку, частина якого випадає на травневі свята

Бухгалтер В.Н. Зайцева, яка працює в умовах ненормованого робочого дня, хоче з 29 квітня 2019 роки використати свою щорічну відпустку повністю. Тривалість її щорічної основної відпустки - 28 календарних днів, а додаткової відпустки за ненормований робочий день - 3 календарних дні.

При розрахунку загальної тривалості відпустки основний і додатковий відпустку підсумовують. Тому Зайцева подала заяву на відпустку загальною тривалістю 31 календарний день.

Підказка від експерта: оскільки в число календарних днів відпустки не потрібно включати святкові дні, які передбачені статтею 112 ТК, - це 1 і 9 травня 2019 року, то відпустку Зайцевої припаде на період з 29 квітня по 31 травня 2019 року включно. Тобто за фактом співробітниця буде відпочивати ...


Чи оплачують вихідні дні у відпустці

Визначивши, чи враховуються вихідні дні у відпустці, необхідно розглянути, як їх оплачувати. На весь період щорічного відпочинку за співробітником не тільки зберігається робоче місце, але і середня заробітна плата (ст. 114 ТК РФ). Відпускні виплачують за всі дні відпочинку співробітника.

Якщо на період відпустки випали не тільки робочі, а й вихідні дні, відпускні необхідно нараховувати і виплачувати за кожен день відпочинку співробітника. Розрахунок роблять за правилами, які встановлені для визначення середнього заробітку. Порядок передбачений статтею 139 ТК РФ, Постановою Уряду Російської Федерації від 24 грудня 2007 року за № 922 «Про особливості порядку обчислення середньої заробітної плати».

Трудовим законодавством дозволено розділяти щорічний відпочинок на частини, при цьому враховують два основних правила:

  • розділяти відпочинок на частини допустимо тільки за згодою двох сторін;
  • одна частина щорічного відпочинку повинна бути не менше 14 календарних днів.

Розумний графік відпусток з функцією збору даних по відділам


Якщо в компанії немає угоди про порядок поділу відпочинку, то відпустку співробітник використовує цілком. Якщо роботодавець ставиться до співробітників лояльно, порядок поділу днів відпочинку визначають з урахуванням домовленості. Наприклад, працівник може отримати в рахунок відпустки один або два вихідних дня, розділити відпочинок таким чином, що він випаде тільки на робочі дні, наприклад, буде тривати з понеділка по п'ятницю. Природно, такий підхід не відноситься до неподільної 14-денний частини відпустки.

Чи вважати вихідні дні у відпустку чи ні в розглянутих випадках, визначається між сторонами. Необхідно враховувати наступне. Якщо при поділі дні відпочинку припадають лише на робочі, працівник втрачає в оплаті, але це дозволяє заощадити на відпускних днями і отримати їх в інший раз в разі потреби.

Чи включати вихідні дні у відпустку без збереження заробітної плати

Розглянемо, як вважають вихідні дні у відпустці без збереження заробітної плати (без вмісту). На період такого відпочинку можуть випасти вихідні та свята. У такій ситуації враховують наступне. Працівник подає заяву, в якій зазначає конкретні дати, з якого по яке число він буде відпочивати. Якщо роботодавець не проти, то відпустку надають на певне число календарних днів. По закінченню зазначеного в заяві періоду співробітник приступає до своєї роботи.

Чи враховують вихідні дні у відпустці, якщо він наданий тільки на вихідні

Щорічний відпочинок надають в календарних днях. Чинне трудове законодавство не забороняє надавати чергову відпустку на вихідні дні. Якщо у працівника накопичилося багато невикористаних днів чергового оплачуваної відпочинку, деякі роботодавці пропонують брати їх тільки на вихідні. Це дозволяє стабілізувати робочі процеси і не вибиватися з них. При цьому працівник отримує додаткову оплату. Наприклад, співробітник використовував неподільні 14 днів. Решта період йому оплачують, але при цьому працівник не перериває трудову діяльність, а отримує відпускні за вихідні дні.

Такий варіант далекий від ідеального. На практиці його застосовувати не рекомендується. І ось чому. Трудові інспектори можуть порахувати такий підхід до порушення трудового законодавства і прав самого працівника. Відпустка відноситься до спеціального відпочинку, використовуваному поряд з вихідними. Якщо співробітник згоден отгулівать належний час тільки по вихідним, по суті, він не може скористатися щорічною відпусткою, так як вихідні і так надаються для відпочинку. У зв'язку з цим організацію вправі залучити до адміністративної відповідальності на підставі частини першої статті 5.27 КоАП РФ за порушення чинного трудового законодавства. Такої думки дотримується і Мінруд (лист Мінпраці Росії від 07.12.2018 № 14-2 / ​​ООГ-9754).

Тому надавати відпустку на вихідні раціонально з захопленням робочих днів, наприклад, з п'ятниці по понеділок або вівторок включно. У такій ситуації трудові інспектори не вважатимуть, що права працівника порушені.

Чи входять вихідні дні у відпустку, якщо він починається з вихідного

Черговий відпустку може починатися з вихідного дня. Наприклад, працівнику надано дні відпочинку з неділі. У графік відпусток також можна включити, що чергова оплачувана відпустка почнеться з вихідного дня. Ніяких обмежень трудовим законодавством не встановлено. У інспекторів такий варіант теж не викличе додаткових питань.

висновок

Відпустка надають в календарних днях, тому вихідні входять в загальну кількість днів відпочинку. При поділі другій частині відпустки співробітник може за домовленістю з роботодавцем отримати вихідні з понеділка по п'ятницю.

В цьому випадку при п'ятиденці субота і неділя будуть звичайними вихідними, що не входять в число відпускних. При отриманні відпустки без утримання співробітник повинен написати заяву, де вказати дату догляду і виходу на роботу